ترفند های بازی الدن رینگ | نکات مهم بازی Elden Ring

مباحث مربوط به بازی های غیر استراتژیک در این قسمت قرار می گیرند
ارسال پست
kave5280
تازه وارد
تازه وارد
پست: 1
محل زندگی: dubi

ترفند های بازی الدن رینگ | نکات مهم بازی Elden Ring

پست توسط kave5280 »

از بخش آموزشی ابتدای بازی صرف نظر نکنید
در شروع بازی یک منطقه بسیار کوچک اختیاری به اسم Cave of Knowledge وجو دارد، که شما را با مکانیزم‌های اولیه گیم پلی بازی Elden Ring آشنا می‌کند. حتی اگر از طرفدارن فرام سافتور بوده و کاملا با مکانیزم‌ بازی‌های آنها آشنا هستید، بهتر است به این بخش سری بزنید؛ زیرا هم با المان‌های جدید این بازی و تغییرات آن با سری سولز آشنا می‌شوید و هم مکانیزم‌های قدیمی را مرور می‌کنید. اگر هم که تازه وارد هستید، حتما این بخش آموزشی را بگذارنید. وقت زیادی از شما نخواهد گرفت. همچنین از مقاله اختصاصی «راهنمای شروع بازی Elden Ring» نیز صرف نظر نکنید؛ توضیحاتی مقدماتی‌تری نسبت به این مطلب در آنجا نوشته شده است.

صبور باشید و یاد بگیرید
این نکته شاید مهم‌ترین نکته راهنمای بازی الدن رینگ باشد. الدن رینگ یک بازی بکش برو جلو نیست! باید کمی حساب شده‌تر رفتار کنید، مخصوصا وقتی که با باس‌ها طرف هستید. اگر دفعات زیادی می‌میرید باید علت آن را جویا شوید، اشتباه خود را پیدا کرده و آن را اصلاح کنید. بهتر است حرکت‌های دشمنان را زیر نظر گرفته و الگوی حمله‌های آنها و وقتی که آسیب پذیر هستند را بیابید تا بتوانید از آنها بهره مند شوید. این مسئله برای دشمنان چالش برانگیزتر مثل باس‌ها، یک ضرورت است. اگر هم شکست خوردید، فراموش نکنید که کسب پیروزی بدون تجربه شکست واقعی نیست.

نیازی نیست همه را شکست دهید
وقتی برای اولین بار وارد فضای باز می‌شوید یک شوالیه اسب سوار بزرگ را می‌بینید که فعلا به شدت از شما قوی‌تر است. این شوالیه برای این گذاشته نشده که به شما بگوید اگر نمی‌توانید الان آن را شکست دهید این بازی به درد شما نمی‌خورد؛ بلکه دقیقا بر عکس می‌خواهد بگوید دشمنان زیادی مثل همین شوالیه در بازی وجود دارند که باید وقتی قدرتمندتر شدید به مبارزه با آنها بازگردید. البته برای اکثر آنها هیچ بایدی در کار نیست چون مینی‌باس‌ها یا باس‌های اختیاری هستند.

گشت و گذار کنید تا جایزه بگیرید
اکتشاف کردن یکی از کلیدی‌ترین ویژگی‌های بازی Elden Ring است. سرک کشیدن به گوشه گوشه‌ی سرزمین میانه (Lands Between) نه تنها لذت بخش است بلکه لوت‌های به شدت ارزشمندی را نیز برای شما به همراه خواهد داشت. این لوت‌ها می‌تواند زره‌ها، سلاح‌ها و آیتم‌های مختلفی باشد که وضعیت شما را به شدت بهتر می‌کنند. حین این اکتشاف با غارها، معادن، برج‌‌ها و مناطق مخفی بسیار زیادی مواجه خواهید شد که بعضی از آنها ممکن است بن بست نبوده و یک راه میانبر به مناطق مختلف بازی نیز داشته باشند. علاوه بر این موارد، گشت و گذار کردن و کشتن دشمنان در کنار آن، تجربه و Runes بیشتری نیز برای شما فراهم می‌کند

اگر گم شدید، پرتوهای نور اطراف Sites of Grace را دنبال کنید
ماموریت‌های بازی الدن رینگ مثل سایر بازی‌های جهان باز که نقطه‌ای را روی نقشه مشخص کرده و شما را به آن سمت می‌فرستند، نیست. این مطلب راهنمای بازی الدن رینگ هم قرار نیست به شما بگوید کجا بروید؛ جایی که قرار است بروید را باید خودتان با اکتشاف کردن پیدا کنید. اما به دلیل بزرگی دنیای بازی و سرک کشیدن به اطراف ممکن است مسیر اصلی خود را گم کنید. اینجاست که پرتوهای نوری که در اطراف Sites of Grace هستند، به کمک شما می‌آیند. همانطور که در تصویر فوق می‌بینید آنها با یک پرتو نوری به یک سمت اشاره می‌کنند که مسیر اصلی بازی بوده و شما را به یکی از شش Legacy Dungeons بازی هدایت می‌کند؛ جایی که باس‌های اصلی در آن آرمیده‌اند!

وسایل‌تان درست به‌انداز‌ه‌ی لول‌تان مهم است
درست است که لول آپ (Level Up) کردن باعث پیشرفته‌تر شدن‌ وضعیت ابتدایی‌تان در بازی می‌شود، اما آن چیزی که می‌تواند سبب به کار آمدن این پیشرفت‌ها شود، سلاح‌ها و ابزار آلات مناسب است. ما در راهنمای بازی Elden Ring پیشنهاد می‌کنیم که باید متناسب با نوع کلاسی که انتخاب کردید و لول آپی که دارید، سلاح‌ها و سپرها و باقی ابزار مورد نیازتان را نه تنها در بازی پیدا کنید، بلکه با مراجعه به آهنگرهای داخل نقشه، آن‌ها را نیز مانند خودتان تقویت کنید. البته قطعا می‌دانید که برای بالا بردن قدرت هر کدام از سلاح‌ها، به Smithing Stoneهای خاصی نیاز دارید که راه حل پیدا کردن‌شان، گشتن در نقشه‌ست.

سلاح‌های دوربرد را از یاد نبرید
همه‌مان می‌دانیم که الدن رینگ، مبارزه‌های نزدیک و تن به تن را می‌طلبد، اما گاهی اوقات داشتن یک سلاح دوربرد، مانند یک کمان، می‌تواند کمک شایانی به‌تان کند. برای مثال زمانی که با کثری از دشمن‌ها طرف هستید و نمی‌توانید یا نمی‌خواهید که توجه همگی‌شان را به خود جلب کنید، یک کمان به خوبی می‌تواند درگیری‌های یک به یک را برای‌تان به ارمغان بیاورد.

سپر یا یا جا خالی دادن؟ مسئله این است
سپری که می‌تواند ۱۰۰ درصد حمله‌ی حریف را دفع کند و نگذارد تا کمترین آسیبی به‌تان وارد شود، انتخاب خوبی‌ست، مخصوصا اگر با جهان بازی‌های سولزلایک آشنایی نداشتید و این تجربه‌ی اول‌تان است. اما برای آن دسته از افرادی که تجربه بیشتری دارند یا از ابتدای مسیر می‌خواهند با یک کلاس سبک و سریع به ماجراجویی‌شان بپردازند، جا خالی دادن و پریدن، گزینه‌ی مناسبی‌ست. اما باید به این نکته توجه کنید که حتی سپرها نیز نمی‌توانند شما را از حمله‌های مخرب و جادویی برخی از باس‌ها در امان نگه دارند. به همین جهت ما در راهنمای بازی الدن رینگ پیشنهاد می‌کنیم که بهتر است تا روی جا خالی دادن خود کار کنید و آماده‌ی رد کردن ضربه‌های مهلک و جادوهای مرگبار باشید.

سعی کنید اولین کارتان بعد از کشته شدن، بازگشت به محل مرگ خود باشد
در تمام بازی‌های سولزلایک فرام سافتور مرگ مجازات دارد. بازی Elden Ring نیز از این قضیه مستثنی نیست. هرچند که این مجازات در الدن رینگ کمتر از بازی‌‌های قبلی است و در آن فقط تمام Runes (واحد پول بازی) را از دست می‌دهید. اما اگر به محلی که در آن مردید، بازگردید می‌توانید تمام آن را مجددا پس بگیرید.

سعی کنید این کار را نیز در اولین فرصت انجام دهید چون اگر به جای خطرناک دیگری بروید و بمیرید این سناریو مجددا تکرار شده و محل مرگ جدید با قبلی جایگزین می‌شوید. حتی اگر چیزی که شما را کشته را فعلا نمی‌توانید شکست دهید، باز هم به این منطقه برگشته و بعد از بازیابی Runesهای خود فرار کنید.

در اولین فرصت شخصیت و سلاح‌های خود را ارتقا دهید
ارتقا دادن نیز یکی از مهم‌ترین نکته‌های راهنمای بازی الدن رینگ است که در صورت بی‌توجه به آن، پیشروی در بازی غیرممکن خواهد شد. با یاد داشته باشید که هرچه قدر که جلوتر می‌روید با دشمنان سرسخت‌تری روبرو می‌شود؛ بنابراین شما نیز باید سرسخت‌تر شوید. این کار با ارتقا دادن Stat خود توسط Melina صورت می‌گیرید که باتوجه به نیازتان باید یکی از آنها را آگاهانه انتخاب کنید.

بهتر است این کار را بلافاصله بعد از اینکه Runes کافی برای ارتقا دادن پیدا کردید، انجام دهید. توجه کنید که اهمیت ارتقا دادن سلاح‌ها و پیدا کردن زره‌های مناسب نیز اگر بیشتر از اهمیت ارتقا شخصیت نباشد، کمتر نیست.

در همان اوایل بازی، Crafting Tool را خریداری کنید
آیتم‌های بسیار زیادی در الدن رینگ وجود دارند که با کرفت کردن آن‌ها می‌توانید آن‌ها را خیلی ارزان‌تر به دست آورید. بمب‌های آتشی، دارت، تیر، آیتم‌هایی برای افزایش موقت قدرت فیزیکی یا احیای سلامتی مرکب‌تان، همه و همه تنها بخشی از آیتم‌هایی هستند که می‌توانید آن‌ها را بسازید. اما برای این کار به Crafting Tool احتیاج دارید. Crafting Tool را بهتر است همان ابتدای بازی از Kale تاجر دوره گرد به قیمت 300 رونز بخرید. Kale در کلیسای مخروبه‌ای اول بازی سکونت دارد. خرید Crafting Tool چیزی است که خیلی راحت ممکن است، آن را جا بیاندازید.

به دنبال درخت‌های کوچک طلایی بگردید
این نکته نیز یکی دیگر نکات مهم بازی Elden Ring است که به زنده ماندن و احیا شدن شما توجه دارد. آیتم‌های احیای سلامتی همیشه محدودیت‌هایی در بازی‌های فرام سافتور داشته‌اند تا چالش بازی را بیشتر کنند. هرچند که این محدودیت‌ها در بازی Elden Ring کمتر از همیشه است.

در ابتدای بازی شما 4 فلاسک برای احیای HP یا FP خود دارید که می‌توانید تعیین کنید چه تعداد را به HP و چه تعداد را به FP اختصاص دهید. با گشت و گذار بیشتر در بازی با درخت‌های کوچک طلایی‌ای مواجه خواهید شد که هریک یک Golden Seed به شما می‌دهند. Golden Seed تعداد فلاسک‌های شما را افزایش می‌دهد و تعداد بسیار محدود و مشخصی از آن در بازی وجود دارد. سعی کنید همه آنها را پیدا کنید.

سوسک‌های بزرگی را که جسمی توپ‌مانند را حمل می‌کنند، بکشید
در فضای باز جهان الدن رینگ ممکن است سوسک‌های بزرگی را ببینید که جسمی توپ‌مانند را حمل می‌کنند. این جسم می‌تواند تمام فلاسک‌های شما پر کند. با این کار دیگر نیاز نیست در Sites of Grace استراحت کنید و دشمنان مجددا زنده نخواهند شد. علاوه بر این، این سوسک‌های بزرگ که Scrab نیز نام دارد ممکن است آیتم‌های با ارزشی هم حمل کنند که با کشتن‌شان این آیتم‌ها را نیز به دست خواهید آورد. فقط حواس‌تان باشد که سریع آنها را بکشید چون با سرعت از دست‌تان فرار می‌کنند.

نقشه خود را با Map Fragmentها تکمیل کنید
بازی Elden Ring اولین بازی فرام سافتور است که بلاخره یک نقشه به آن اضافه شده. به هرحال از یک بازی جهان باز انتظاری غیر از این نمی‌رود. اما نقشه الدن رینگ با نقشه بازی‌های جهان باز دیگر کمی فرق دارد. در واقع این نقشه ذره ذره تکمیل می‌شود و هربار می‌توانید قسمت‌های جدیدی را به آن اضافه کنیم. برای این کار در فضای باز بازی باید به دنبال ستون‌هایی شبیه شکل فوق بگردید. این ستون‌ها یک Map Fragment به شما می‌دهند که نقشه منطقه‌ای که در آن هستید را ترسیم می‌کند. پیدا کردن Map Fragmentها هم مثل Golden Seedها یکی از نکته‌های مهم این مطلب راهنمای بازی الدن رینگ است چون باعث می‌شود چیزهایی روی نقشه پیدا کنید که ممکن است در حالت عادی نتوانید.

NPCها را پیدا کرده و Questهای‌شان را انجام دهید
همانطور که در نکته فوق نیز گفتیم، نقشه و مدل جهان باز بودن الدن رینگ تفاوت زیادی با بازی‌های دیگر دارد. همه این‌ها هم به خاطر تشویق گیمرها به گشت و گذار و پر رمز و راز کردن بازی است. Questها اصلی یا فرعی بازی نیز هیچ وقت به شکل لیست و نقاطی روی نقشه درنمی‌آیند بلکه خودتان باید آنها را پیدا کنید. اینکه چه کاری بهتر است انجام دهید را با صحبت با NPCها خواهید فهمید. آنها ممکن است درخواست‌هایی از شما داشته باشند یا شما را از وقایعی مطلع کنند که برخی از آنها هم داستان را برای شما روایت می‌کند و برخی هم باعث به دست آوردن آیتم‌های ارزشمندی می‌شود. برخی نیز روی پایان بندی بازی تاثیر خواهد داشت.

شبانه به مخفی کاری بپردازید
مکانیزم‌های مخفی کاری در الدن رینگ بیشتر به دارک سولز شباهت دارد تا به سکیرو و سایر بازی‌هایی مثل اساسینس. بله، در دارک سولز چیزی به اسم مخفی کاری نداشتیم ولی اگر به آرامی از پشت سر به دشمن نزدیک می‌شدید، می‌توانستید یک ضربه بحرانی به آن بزنید که البته اگر دشمن خیلی قدرتمند بود با یک ضربه از پا در نمی‌آمد.

در این بازی نیز مخفی کاری فقط از پشت سر ممکن است با این تفاوت که این بار می‌توانید آرام‌تر و بی‌سروصداتر به دشمن نزدیک شوید. مهم‌ترین کار برای این ورود بی‌سروصدا، نشسته راه رفتن است که در سایر بازی‌ها باید دیده باشید. حال اگر در شب مخفی کاری کنید، میدان دید دشمنان هم محدودتر خواهد بود و در برخی موارد تعدادشان نیز ممکن است کمتر باشد.

آسیب بحرانی (Critical Damage) به دشمن وارد کنید
اگر از طرفدارن سری سولز باشید می‌دانید که یکی از راه‌هایی که می‌شود آسیب بسیار زیادی به دشمن وارد کرد، زدن ضربه بحرانی یا Critical Damage است. البته در هر شرایطی نمی‌شود این ضربه را زد و دشمن باید تعادلش را از دست بدهد. وقتی که این اتفاق افتاد چند لحظه وقت دارید که به دشمن نزدیک شده و یک ضربه سبک بزنید تا این ضربه که یک انمیشن خاص دارد، اجرا شود. در بازی‌های قبلی فرام سافتور تقریبا فقط با Parry کردن می‌شد این تعادل را بهم زد ولی در الدن رینگ این کار به مراتب ساده‌تر شده است. به لطف قابلیت پریدن، می‌توانید با پریدن و ضربه زدن آسیب بالایی به تعادل دشمن وارد کنید یا اگر حمله‌های متوالی زیادی داشته باشید نیز ممکن است بتوانید این تعادل را بهم بزنید. هرچند که اصلی‌ترین راه همان Parry کردن است.

دشمنانی با چشم‌های طلایی؛ همان چیزی که نیاز دارید
اتفاقی‌ست به‌شدت نادر، اما هر باری که با دشمنی روبه‌رو شدید که دارای چشم‌های درخشان و طلایی بود، ما در راهنمای بازی الدن رینگ پیشنهاد می‌کنیم که از کشتن‌اش غافل نشوید، چراکه می‌توانید با از بین بردن‌شان میزان بیشتری از Runes کسب کنید. البته باید به این نکته اشاره کنیم که میزان Runes هرکدام از آن‌ها، بنابر منطقه‌ و قدرت‌شان تفاوت می‌کند. ولی در هر صورت مجددا تکرار می‌کنیم که کشتن‌شان عامل خوبی می‌تواند باشد برای ارتقای سطح شخصیت و وسایل.

گوش‌تان را برای جیلینگ‌های جادویی تیز کنید
اگر با سری بازی‌های سولز آشنایی داشته باشید، قطعا می‌دانید که راجع به چه چیزی صحبت خواهیم کرد؛ اما برای آن دسته از افرادی که با مارمولک‌های کریستالی سری سولز آشنایی ندارند، باید بگوییم که نسخه‌ای مشابه از آن‌ها به Scarab در بازی وجود دارند که دارای انواع مختلفی هستند. برخی از اسکرب‌ها، تعداد کریمزون‌های‌تان را مجددا افزایش می‌دهند و برخی دیگر، جایزه‌ی جالب‌تری برای‌تان خواهند داشت. پس به هیچ عنوان این سوسک‌های کوچک و توپ‌های غلتان‌شان را فراموش نکنید.

سعی کنید حداقل یک سلاح دوربرد داشته باشید
اگر می‌خواهید فقط روی مبارزات تن به تن و نزدیک تمرکز داشته باشید، بهتر است به بعضی شرایط خاص هم فکر کنید. دشمنی در نظر بگیرید که پرواز می‌کند. یا فرض کنید در جایی قرار گرفته‌اید که افراد تیراندازی روی یک پلتفرم بالاتر از شما کمین کرده‌اند و شما فعلا نمی‌توانید آن بالا بروید. یا فکر کنید می‌خواهید مخفیانه وارد یک کمپ شوید و لازم است بعضی از دشمنان را از راه دور از پا درآورید. ممکن است با سناریوهای دیگری نیز مواجه شوید. پس بهتر است به داشتن یک تیر و کمان یا عصای جادویی به عنوان یک سلاح درجه چندم فکر کنید.

برای جنگیدن با دشمنان بزرگ از اسب (Torrent) استفاده کنید
اسب شما که Torrent نیز نام دارد فقط برای جابجایی در جهان وسیع بازی Elden Ring نیست بلکه از آن می‌توانید در مبارزات نیز استفاده کنید؛ مخصوصا وقتی با دشمنان بسیار بزرگ‌تری مثل یک اژدها طرف هستید، Torrent می‌تواند خیلی کارآمد باشد. با این اسب می‌توانید خیلی سریع از سمت آسیب‌های AoE (Area of Effect) بزرگ عقب نشینی کرده و بعد از فروکش کردن آن سریعا بازگردید. با توجه به ماهیت احضار شدنی Torrent می‌توانید خیلی سریع هم بین حالت پیاده و سواره سوییچ کنید؛ پس مبارزه‌های ترکیبی پیاده و سواره نیز می‌تواند جالب باشد.

سعی کنید به جای بلاک کردن حمله‌ها، جاخالی دهید
نه بازی الدن رینگ و نه این مطلب راهنمای بازی الدن رینگ هیچ یک قصد ندارند که یک سبک مبارزه خاص را به شما تحمیل کنند. کاملا طبیعی است که بیلدهای سنگین‌تر سعی می‌کنند همه حمله‌های دشمن را بلاک کنند و به خاطر زره سنگین‌شان خیلی جاخالی دادن یا قل خوردن سریعی را نمی‌توانند اجرا کنند. در مقابل بیلدهای سبک‌تر سعی می‌کنند بیشتر حمله‌ها را جاخالی دهند. درست است که بلاک کردن به طور کلی، کار راحت‌تر و کم ریسک‌تری است اما این را هم در نظر داشته باشید، همیشه همه حمله‌ها را نمی‌توانید بلاک کنید. یا اگر حمله از نوع جادویی باشد، همیشه مقداری از آسیب جادویی را دریافت خواهید کرد. سپرها ممکن است در برابر حمله‌های AoE دشمن نیز خوب عمل نکنند. پس حتی اگر یک بیلد سنگین هم دارید، باز هم جاخالی دادن را تمرین کرده و برخی اوقات از آن استفاده کنید.

از مهارت‌های سلاح‌ها (Ashes of War) بی بهره نمانید
مهارت‌های سلاح‌ها به شکلی که الان در الدن رینگ می‌بینیم از دارک سولز 3 مورد استفاده قرار گرفتند. در واقع هر سلاح یک فن یا مهارت خاص داشت که با مصرف FP اعمال می‌شد. در این بازی علاوه بر اینکه هر سلاح یک مهارت خاص که Ashes of War نامیده می‌شود، به طور پیش فرض دارد، Ashes of War دیگری نیز روی آن قابل پیاده سازی است. فقط کافی است این Ashes of Warها را پیدا کرده و در Sites of Grace آنها را روی سلاح خود پیاده کنید. البته هر سلاحی با هر Ashes of War همخوانی ندارد. برخی از سلاح‌ها نیز نمی‌توانند مهارت بگیرند. با Ashes of Warها سلاح دلخواه خود را بسازید و به بهترین شکل از آن استفاده کنید.

ارواح (Spirits) را احضار کنید
یکی از ویژگی‌های جدیدی که جهت راحت‌تر شدن بازی به بازی Elden Ring اضافه شده، ارواح یا Spirits هستند. این ارواح که تقریبا همه آنها ارواح دشمنان بازی هستند می‌توانند با احضار شدن به شما در نبرد کمک کنند. احضار آنها FP شما را مصرف می‌کند و همه جا نیز قابل احضار شدن نیستند. اگر در جایی باشید که بتوانید ارواح را احضار کنید، یک آیکون آبی طاق شکل در HUD شما ظاهر می‌شود. توجه باشید که شاید برخی از ارواح به اندازه شما آسیب وارد نکنند اما آنها می‌توانند دشمن را مشغول کنند و برای شما فرصت حمله کردن یا احیا کردن فراهم کنند. از این رو، ارواح در مناطق شلوغ که با چند نفر درگیر می‌شوید، می‌توانند کارایی بالایی داشته باشند.

از بقیه بازیکنان در حالت آنلاین کمک بگیرید
اگر ارواحی که در نکته قبل به آن اشاره کردیم، همراهان مناسب و کاملی برای شما نیستند و دنبال مبارزان حرفه‌ای‌تری می‌گردید، باید به سراغ بقیه بازیکنان در حالت آنلاین بروید. بازیکنان دیگر را نیز باید مثل ارواح احضار کنید. فقط این بار باید از آیتم Furlcalling Finger Remedy استفاده کرده و به دنبال نوشته‌هایی زرد رنگ روی زمین باشید (نوشته‌های قرمز رنگ برای احضار مهاجمان است نه همراهان). این نوشته‌ها توسط آیتم Tarnished’s Furled Finger روی زمین نوشته شده است که خود شما نیز اگر قصد کمک و سفر به جان دیگر بازیکنان را دارید، می‌توانید از آن استفاده کنید. در ضمن اگر فقط می‌خواهید دوستان خود را احضار کنید می‌توانید با رفتن به منو در بخش مولتی پلیر یک پسورد برای نوشته‌های خود انتخاب کنید.
منبع: https://wyky.ir/
ارسال پست