اصطلاحات کی پاپ و معانی آنان

مطالب طنز خود را می تونید در این بخش ارسال کنید
ارسال پست
ali5280
مبتدی
مبتدی
پست: 12
محل زندگی: rasht
تماس:

اصطلاحات کی پاپ و معانی آنان

پست توسط ali5280 »

در این بخش به معرفی اصطلاحات جامع کیپاپ که رایج هستند به صورت کامل می‌پردازیم.در ادامه به سوالاتی از قبیل: آیدل چیست ؟ دیسبند یعنی چه ؟ بایس رکر چیست ؟ فندوم یعنی چه ؟ کامبک در کیپاپ چیست ؟ مولتی فن چیست ؟ فن میتینگ چیست ؟ دبیو چیست ؟ استف یعنی چه و بسیاری اصطلاحات جامع کیپاپ پاسخ می‌دهیم. با دیکشنری کیپاپی همراه ما باشید.

1. کی پاپر (Kpoper)
کیپاپر یعنی چی ؟ کی‌پاپر اصطلاحی است که به طرفداران موسیقی پاپ کره‌ ای اطلاق می‌شود. بنابراین اگر شما نیز از طرفداران این سبک هستید اصطلاح کی پاپر برای شما نیز صدق می‌کند! اکنون دیگر می‌دانید نام طرفداران گروه های کیپاپ کی پاپر است! پس به سراغ سوال بعدی می‌رویم، آیدل یعنی چه ؟

2. آیدِل (IDOL)
آیدل به چه معناست؟ در فرهنگ هوادار بودن کره جنوبی، آیدل به شخصیت مشهوری گفته می‌شود که در زمینه کی پاپ چه به عنوان عضوی از یک گروه و چه تک نفره فعالیت می‌کند. بنابراین اگر کسی از شما پرسید معنی آیدل چیست ؟ بدانید که منظور از این کلمه «خواننده کی پاپ» است.

3. اِم وی (MV)
اِم وی مخفف کلمه موزیک ویدیو (Music Video) است که توسط کی پاپرها برای اشاره به موزیک ویدیو خواننده یا همان آیدل مورد نظر کره‌ای استفاده می‌شود.

4. دِبیو (Debut)
دبیو کردن یعنی چه؟ اصطلاح دبیو که لاتین آن Debut است، در انگلیسی به معنی شروع کردن و آغاز کردن است. در دیکشنری کیپاپی نیز معنی کلمه Debut همین است و در مواقعی استفاده می‌شود که یک آرتیست کره ای به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز می‌کند. حالا دیگر می‌دانیم معنی دبیو چیست و چه زمانی استفاده درمیان دیگر اصطلاحات کی پاپ استفاده می‌شود.

5. فن (Fan)
کلمه فن مختص به استفاده کی پاپرها نیست و به طور کلی به طرفداران سبکی خاص یا طرفداران سلبریتی‌ها اطلاق می‌شود و در لغت نامه کیپاپ نیز این کلمه استفاده زیادی دارد. مهم‌ترین سوال برای پیدا کردن دوستی هم‌سلیقه با شما این است که بپرسید فن چه گروه یا چه بازیگری است؟

6. فندوم (Fandom)
اصطلاح فندوم یعنی چه؟ به مجموعه طرفدارهای یک گروه پاپ کره‌ای، فندوم گفته می‌شود. و هر فندوم نام مختص به خود را دارند. مثلا به فندوم گروه معروف بی تی اس “آرمی” یا به فندوم گروه استری کیدز “استی” می‌گویند.

7. مولتی فن (Multi Fan)
مولتی فن چیست ؟ مولتی فن در لغت نامه کیپاپ به شخصی گفته می‌شود که طرفدار تمام یا تعداد بسیاری از گروه های کیپاپ است. به اصطلاح عامیانه‌تر مولتی فن به طرفدار دو آتشه موسیقی کی پاپ کره گفته می‌شود که تمام یا تعداد بسیاری از گروه های موسیقی کره ای را دنبال کرده و طرفدار آنان باشد.

8. فن وار (Fan War)
فن وار به معنی جنگ طرفداران است. شاید برایتان عجیب باشد اما طرفداران گروه های پر طرفدار کی پاپ به حدی به گروه کی پاپی خود علاقه دارند که به خاطر آن با طرفداران گروه‌های رقیب در فضای مجازی و گاها حقیقی، کل کل و بحث‌های متعدد دارند که در اصطلاح به آن فن وار یا جنگ فن‌ها می‌گویند.

9. فن میتینگ (Fan Meeting)
رویدادهایی که در آن خواننده کی پاپ یا همان آیدل، با طرفداران خود ملاقات می‌کند را فن میتینگ می‌گویند. معمولا خواننده‌ها و بازیگران در فن میتینگ هایشان بازی‌های مختلف می‌کنند یا آهنگ می‌خوانند و با فعالیت‌های این‌چنینی طرفدارانی که به دیدن ان‌ها رفته‌اند را سورپرایز می‌کنند.

10. فن ساین (Fan Sign)
معنی فن ساین یعنی چه ؟ در اصطلاح قبلی، گفتیم که فن میتینگ به جلسه ملاقات آیدل (خواننده پاپ کره‌ای) با طرفداران خود گفته می‌شود. فن ساین همان جلسه ملاقات است منتها این رویداد، اغلب برای گرفتن امضای آلبوم‌ جدید آن آیدل شکل می‌گیرد. فن ساین خصوصی‌تر است و شامل صحبت حضوری، عکاسی و امضا گرفتن نیز می‌شود.

منبع: https://www.plaza.ir/140102/386347/k-pop-slang-terms/
ارسال پست