نقد و بررسی فیلم Hatching ؛ آفرینش خود

مطالب طنز خود را می تونید در این بخش ارسال کنید
ارسال پست
ali5280
مبتدی
مبتدی
پست: 12
محل زندگی: rasht
تماس:

نقد و بررسی فیلم Hatching ؛ آفرینش خود

پست توسط ali5280 »

فیلم جوجه کشی (Hatching) محصول 2022 از کشور سئد و فنلاند می‌باشد. این فیلم ترنساک و هیجان‌انگیز با ایده‌ای خاص و منحصربفرد ظاهر شده است. داستانی عجیب با ایفای نقش‌های قابل قبول از بازیگران در ترکیب با کارگردانی خوب، به نمایش درآمده است. روایتی رازآلود از دختر جوانی که یک تخم مرموز را از دل جنگل به خانه‌ می‌آورد و گرمش می‌کند تا بزرگ شود. اما موجودی وحشتناک از این تخم به بیرون خواهد آمد! این ایده بدون شک ارزش دیدن را دارد.

تاریخ انتشار جهانی این فیلم در 29 آوریل 2022 (9 اردیبهشت 1401) می‌باشد. این فیلم در رسانه IMDb امتیاز 6.9 را از کاربران دریافت کرده است. امتیاز داوران در رسانه Rotten Tomatoes به فیلم جوجه کشی 90 درصد و در Metacritic برابر با 75 درصد بوده؛ که برای یک فیلم ترسناک قابل قبول می‌باشد. در انتهای مطلب امتیاز تخصصی کارشناسان سینما مجله اینترنتی روکیدا را مشاهده نمایید. مدت زمان فیلمک 1 ساعت و 26 دقیقه است و مخاطب با ریتم تقریبا سریع فیلم خسته نخواهد شد.

از نظر نویسنده این مطلب متصل شدن داستان به احساسات نقش‌ها و قرارگیری یک روایت ترسناک با ایده همیشه جذاب خانه‌ای ترسناک آن‌هم در کنار جنگل به خوبی مخاطب را درگیر خواهد کرد. اما ایده نمایش احساسات یک دختر نوجوان که تفکر کنجکاوانه و حس مادرانه‌ای برای یک تخم به خرج می‌دهد تا پرورشش دهد بسیار گیرا به تصویر درآمده است. ایفای نقش دختر 12 سال‌ای به نام تینجا که داستان را روایت خواهد کرد بسیار جذاب و تاثیرگذار بوده است.

سایر بازیگران فیلم نیز به نوع خود موفق شدند تا تلاش سازندگان برای انتقال درامی قابل قبول با ایده عجیب ترسناک را به نمایش بگذارند. اتمسفر کلی فیلم می‌تواند حس رازآلود بودن روایت با طراحی صحنه‌های یک خانه خاص با خانواده‌ای که رفته رفته حس آرامش جذاب خود را از دست می‌دهند بسیار گیرا و پرهیجان به مخاطب منتقل خواهد شد. ریتم و ضرب آهنگ فیلم نیز از متوسط بالاتر بوده و لحضات اضطراب برانگیزی را به همراه دارد. در ادامه با بررسی خلاصه داستان و لیست عوامل تولید و ستارگان فیلم همراه روکیدا باشید.

فیلم جوجه کشی (Hatching) داستان زندگی دختری نوجوان به نام تینجا را در خانواده‌ای به تصویر کشیده که مادرش دارای مشکلات اعصاب و وسواس بسیار زیاد است. برای مثال هنگام ژیمیناستیک مادرش آن‌قدر به او اصرار می‌کند که تمرین کند، دستانش کاملا زخم می‌شوند. او همیشه تمام تلاشش را می‌کند تا مادرش خوشحال باشد. اما این وسواس زیاد بنیان خانواده را نامتعادل کرده است. در ادامه با ورود یک پرنده به خانه و کشتن آن به دست مادر داستان عجیب‌تر خواهد شد.

تینجا با ورود به جنگل و پیدا کردن یک تخم مرموز خانواده را وارد تهدیدی بزرگ خواهد کرد. او تخمی با رازی وحشتناک در درونش را وارد خانه می‌نماید. از آن مراقبت می‌کند و مانند فرایند جوجه کشی آن را گرم‌ می‌کند تا بزرگ شود. این راز وحشتناک بالاخره از تخم بیون خواهد آمد و لحظات وحشتناکی را رقم خواهد زد! اگر به دنبال تماشای یک ایده ترسناک خاص هستید این فیلم را از دست ندهید. در ادامه با بررسی عوامل تولید و ستارگان فیلم جوجه کشی همراه روکیدا باشید.

كارگردانی فیلم جوجه کشی یا Hatching برعهده هانا برگهولم (Hanna Bergholm) بوده و نويسندگی آن را ایلیا راوتسی (Ilja Rautsi) انجام داده اشت. تهيه‌كنندگان این فیلم الینا گدینا دوسنا (Elina Gedina Ducena) و کلو گاربای (Cloé Garbay)، می‌باشند. موسيقى متن فیلم اثر اشتاین برگ سوندسن (Stein Berge Svendsen) می‌باشد.

بازيگران فیلم جوجه کشی سیری سولالینا (Siiri Solalinna) در نقش آلی، سوفیا هیکیلا (Sophia Heikkilä) در نقش مادر ، جانی ولانن (Jani Volanen) در نقش پدر، رینو نوردین (Reino Nordin) در نقش ترو، اویوا اولیلا (Oiva Ollila)، آیدا ماتتنن (Ida Määttänen)، سایجا لنتونن (Saija Lentonen)، استلا لپیکورپی (Stella Leppikorpi)، هرتا نیمینن (Hertta Nieminen) و آدا پوناکیوی (Aada Punakivi) هستند.

منبع: https://www.plaza.ir/140102/390670/best ... vies-2022/
ارسال پست