سریال پایتخت 7

مطالب طنز خود را می تونید در این بخش ارسال کنید
ارسال پست
ali5280
مبتدی
مبتدی
پست: 12
محل زندگی: rasht
تماس:

سریال پایتخت 7

پست توسط ali5280 »

سریال پایتخت از محبوب‌ترین و پربیننده‌ترین سریال‌های صداوسیما است. پخش این سریال از سال 1390 آغاز شد و تا بهار 1399 شاهد پخش 6 فصل این سریال بودیم. پس از آن بود که انتظارات برای سریال پایتخت 7 نیز آغاز شد. این سریال به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه‌کنندگی الهام غفوری، سریالی در ژانر طنز، اجتماعی و خانوادگی است. در مجموعه پایتخت بازیگران بنامی چون محسن تنابنده، ریما رامین‌فر، علیرضا خمسه، مهران احمدی، احمد مهران‌فر و هومن حاجی عبداللهی بازی می‌کنند. حواشی ساخت سریال پایتخت ۷ از سال 1399 آغاز شد. در آن زمان بسیاری از طرفداران به دنبال جواب این سوال بودند که پایتخت 7 کی شروع میشود ؟ و اینکه اصلا باید منتظر فصل هفتم این سریال بود یا نه!

در ابتدا مشکلات بزرگی سر راه تولید سریال پایتخت 7 قرار داشت. از یک طرف فیلمنامه‌ای در کار نبود، از طرفی برخی از بازیگران اصلی کار همچون محسن تنابنده، احمد مهرانفر و مهران احمدی با پروژه‌های جدیدشان قرارداد داشتند و از طرفی دیگر سیروس مقدم هم در تدارک پیش تولید سریالی به نام بغض برای شبکه نمایش خانگی به سر می‌برد. مهم‌تر از همه این مسائل، نحوه رفتار مدیران سازمان صدا‌و‌سیما با عوامل سازنده این سریال محبوب و پرمخاطب در پایان فصل ششم سبب شده بود که ساخت فصل جدید آن در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد. در واقع کار به جایی رسید که به دلیل پخش سکانسی مشابه سکانس یکی از فیلم‌های قبل از انقلاب، رئیس رسانه ملی در نامه‌ای این اتفاق را حاصل نفوذ ستون پنجم دشمن در این سریال دانسته و به شدت آن را محکوم و سازندگان را توبیخ کرده بود!

در پاییز سال 1399، خبرگزاری صدا و سیما مرکز البرز در خبری اعلام کرد محسن تنابنده برای حضور در پایتخت 7 دستمزد 5 میلیارد تومانی درخواست کرده است. صحت و سقم این خبر را هیچ منبعی تائید نکرده و حتی خود خبر هم بعد از چند ساعت از صفحه خبرگزاری صداوسیما حذف شد اما همین خبر کوتاه کافی بود تا محسن تنابنده واکنشی به شایعات چند وقت اخیر سریال پایتخت ۷ نشان بدهد. محسن تنابنده در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

لطفا دست از تخريب و عقيم‌سازي برداريد. پايتخت به عشق مردم ساخته و به خواست مردم ادامه پيدا كرده است و در حد سوادمان آيينه‌اي بوده در برابر جامعه با تمام كاستي‌هايش كه به آن واقفم، تلاش شما هم همه اين بوده كه با مسموم كردن فضا و معناسازي‌هاي بيهوده و استخراج مفاهيم عجيب غريب از پايتخت دستاويز و ملعبه‌اي بسازيد براي انتقام گيري‌هاتون از جناح مخالف يا ابراز وجود آنهم با نسبت دادن نظراتتان به مردم كه هيچگاه هم راي با شما نبوده.، بگذريم. هموطنان عزيزم امسال هم علارغم فرصت بسيار كوتاه تا نوروز و به رغم همكاري‌هاي سازمان و توافقات صورت گرفته تلاش كرديم مقدمات پايتختي جديد و در خور شان شما بسازيم كه شرايط مهيا نشد، يعني من توانشو نداشتم و از همين جا از محضر همتون عذرخواهي مي‌كنم تا فرصتي ديگر و فضايي پالوده‌تر.

این پیام آقای تنابنده ما را مطمئن ساخت که در نوروز 1400 نباید در انتظار سری جدید این مجموعه باشیم، اما صحبتی از سری جدید پایتخت 1401 نکرد! و این امر سبب شد جرقه‌ای در دل ما روشن شود که شاید سریال پایتخت در نوروز 1401 منتشر شود.

طبق گزارش روزنامه هفت صبح، با توجه به اینکه سریال پایتخت از شبکه آی فیلم مجددا پخش می‌شود، نشان می‌دهد که مدیران صدا و سیما حاضر به از دست دادن و قطع همکاری با این سریال پرمخاطب و بیننده پسند نیستند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که مدیران صدا و سیما نه تنها پیشنهاد ساخت سریال پایتخت ۷ را داده بودند، بلکه امید داشتند که این سریال هرچه سریع‌تر کار تولید خود را آغاز کرده و حتی زمان پخش پایتخت ۷ را نوروز 1400 در نظر گرفته بودند. مدیران شبکه یک در حالیکه فصل سوم نون خ را هم برای پخش در شب‌های نوروز 1400 آماده داشتند، اما نمی‌خواستند مخاطب میلیونی پایتخت را از دست بدهند. اگرچه همه این تلاش‌ها بی نتیجه ماند و عوامل سریال پایتخت اعلام کردند تصمیمی برای ساخت سریال پایتخت 7 ندارند.

منبع: https://www.plaza.ir/140012/314034/pait ... ease-cast/
ارسال پست