مباحثه| تغییر دادن کدام پیچ تاریخی بیشترین تاثیر را در سرنوشت ایران می گذاشت؟

هر مبحث دیگری که در طبقه بندی های دیگر فروم قرار نمی گیرد را در اینجا مطرح کنید
ارسال پست
نمایه کاربر
adamak97
مبتدی
مبتدی
محل زندگی: اهواز

مباحثه| تغییر دادن کدام پیچ تاریخی بیشترین تاثیر را در سرنوشت ایران می گذاشت؟

پست توسط adamak97 »

بسمه تعالی

سلام،
عموم ما در بازی های استراتژیک، به ویژه بازی های پارادوکس و سید مایر، حداقل یک بار هم که شده کنترل ایران رو در دوره های تاریخی متفاوت برعهده گرفتیم و سعی کردیم تا شکوهش رو هرچه بیشتر جلوه‌گر کنیم، ممکنه توی Europe universalize رفته باشیم و آمریکا رو مستعمره خودمون کرده باشیم، در ck یوق مغول ها یا عباسیون رو کنار زده و دوباره یک امپراطوری رو احیاء کرده باشیم یا در hoi و civilization sid mire ها کشورهای پیشرفته ای ساختیم که زودتر از همه کشورها به قدرت اتمی دست پیدا کردن و به فضا رسیدن و خلاصه که زمینه ساز یا شکل دهنده این بشیم که در دورانی مثل امروز ورای هر ابرقدرتی باشیم...
از اونجایی که فکر می کنم همه ما کما بیش با تاریخ کشورمون آشنایی داریم. به نظر شما تغییر دادن چه دوره ای در تاریخ می تونست بیشترین تاثیر رو در امروز ما بذاره؟ بیایید راجع بهش گپ بزنیم و همینکه در اینجور بازی ها چه کارایی کردیم که برامون خاطره انگیز شده.
نمایه کاربر
Alireza.Sh
مدیر کل

Re: مباحثه| تغییر دادن کدام پیچ تاریخی بیشترین تاثیر را در سرنوشت ایران می گذاشت؟

پست توسط Alireza.Sh »

موضوع بسیار خوبی رو مطرح کردید و خوب اول من به این نکته اشاره کنم که در تاریخ تمام کشورها نقاط عطف زیادی بوده که در تاریخ ما هم به این شکل هست، اما قطعا همه این اتفاقات تاریخی که باعث تغییر همه چیز شدن خوب نبودن و این موضوع برای ایران و همه کشورها صدق می‌کنه. سوالی که مطرح کردید هرگز جواب مطلقی نداره و هر کسی که پاسخ این سوال رو بده، پاسخش با پاسخ نفر بعدی قطعا فرق می‌کنه و حتی اگر شبیه باشه قطعا تحت تاثیر همون تفکر نفر قبلی است.
حالا جدا از بحث تفکرات و ای کاش‌ها
من خودم توی حالا hearts of iron iv همیشه انجام میدم ولی خوب جدا از تاریخ باستان و اتفاقات باید و نباید من همیشه دوست داشتم و خوب دارم هنوزم که ایران به سمت ملی گرایی می‌رفت ولی خوب تاریخ جور دیگری رقم خورد.
رمز فایل‌ها: strategicclub.ir

:ymdevil: Another one bites the dust... :ymdevil:
نمایه کاربر
adamak97
مبتدی
مبتدی

Re: مباحثه| تغییر دادن کدام پیچ تاریخی بیشترین تاثیر را در سرنوشت ایران می گذاشت؟

پست توسط adamak97 »

قبول دارم که جواب ها نسبت به این بحث از هر شخصی به شخص دیگه می تونه کاملا متفاوت باشه و نظرم اینه که اوج جذابیتش هم همینه!

شخصا اگر قرار بود بازه تاریخی خاصی توی کشور رو تغییر بدم مربوط به دوره قاجار می شد که متاسفانه جز victoria 2 نتونستم جایی برم سراغش... یعنی اون 250 سال لحظه به لحظه اش چنان کابوس واره که آدم با خوندنش دلش می خواد موهاشو دونه به دونه بکنه! هر سلسله و حکومتی در ایران وجود داشته حداقل یکی دوتا حکمران شایسته تقدیر درش بوده الا این قاجار! از کشوری که به لطف زندیه و افشاریه و صفویه می تونست برای منطقه و حتی جهان تصمیم گیری کنه، همزمان با عثمانی و روسیه تزاری و نیروهای استعمارگر پرتغالی برخورد کنه تبدیل شدیم به گوشت قربانی که هر روز یک تکه ای ازش جدا می شد. بعد از مغول ها این خاندان بدون شک این خاندان منحوس بزرگترین بلایی بودن که بر سر ملت ما نازل شد.

به سمت ملی گرایی هم رفتیم دوران مصدق و اگر ادامه پیدا می کرد شخصا معتقدم اتفاقات خوبی می افتاد ولی اون بنده خدا رو هم به دلیل ضعف پایگاه مردمیش با کودتا کشیدن پایین و ...
ارسال پست